approved, Bureaucrats, Interface administrators, Members who can see the literature depository, Administrators, uploader
3,766,795
edits
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - "===Official blazon=== Escut" to "{| class="wikitable" |+Official blazon |- |'''Catalan''' | Escut") |
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - ". ===Origin/meaning===" to ". |- |'''English''' | {{blazon wanted}} |} ===Origin/meaning===") |
||
Line 12: | Line 12: | ||
|- | |- | ||
|'''Catalan''' | |'''Catalan''' | ||
| Escut ovalat. Tallat. Al primer quarter, de gules una fortalesa del seu color, maçonada de sable i aclarida de gules. Al segon quarter, d’atzur un ara romana del seu color, amb la inscripció: SAL / AVG en dues línies. Al voltant de l’ara les inicials i amb lletres capitals d’argent : C I I A. Al tot bordura d’or amb la llegenda de sable: COLONIA IULIA ILLICE AUGUSTA. Sobre l’escut una figura femenina, vestida a la romana, amb una palma d’or en la mà dreta. Envoltant l’escut sendes branques de llorer, olivera i palma de sinople. | | Escut ovalat. Tallat. Al primer quarter, de gules una fortalesa del seu color, maçonada de sable i aclarida de gules. Al segon quarter, d’atzur un ara romana del seu color, amb la inscripció: SAL / AVG en dues línies. Al voltant de l’ara les inicials i amb lletres capitals d’argent : C I I A. Al tot bordura d’or amb la llegenda de sable: COLONIA IULIA ILLICE AUGUSTA. Sobre l’escut una figura femenina, vestida a la romana, amb una palma d’or en la mà dreta. Envoltant l’escut sendes branques de llorer, olivera i palma de sinople. | ||
|- | |||
|'''English''' | |||
| {{blazon wanted}} | |||
|} | |||
===Origin/meaning=== | ===Origin/meaning=== |
edits