Noordeloos: Difference between revisions
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - "1986 Giessenlanden" to "1986 Giessenlanden (2019 Molenlanden)") |
Knorrepoes (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 21: | Line 21: | ||
|align="center"|[[File:Noordeloosb.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Briefhoofd, +/- 1980 | |align="center"|[[File:Noordeloosb.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Briefhoofd, +/- 1980 | ||
|align="center"|[[File:Noordeloosz1.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Gemeentestempel, +/- 1980 | |align="center"|[[File:Noordeloosz1.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Gemeentestempel, +/- 1980 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:Noordeloosp.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel met [[Hoogblokland]] en [[Hoornaar]] | |||
|} | |} | ||
Revision as of 04:57, 27 April 2022
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse heraldiek |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
NOORDELOOS
Provincie : Zuid Holland
Opheffing : 1986 Giessenlanden (2019 Molenlanden)
Toevoegingen : -
I : 24 juli 1816
"Van zilver, beladen met 2 fasces van keel."
Oorsprong/verklaring
Noordeloos zou in 1025 gesticht zijn door Jan V van Arkel. Geheel onomstreden is dit echter niet. Wel heeft het geslacht Van Arkel tot 1412 over de heerlijkheid Noordeloos en Overslingeland geheerst. Het wapen is waarschijnlijk afgeleid van het Arkel wapen, waarbij de dwarsbalken verbasterd zijn tot gewone balken. Het wordt in ieder geval in de 18e eeuw al als zodanig beschreven.
Het wapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Briefhoofd, +/- 1980 |
Gemeentestempel, +/- 1980 |
Poststempel met Hoogblokland en Hoornaar |
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : Schakel, 1955; Beelaerts van Blokland, 17??