Caudiel: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - "===Official blazon=== Escut" to "{| class="wikitable" |+Official blazon |- |'''Catalan''' | Escut") |
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - ". ===Origin/meaning===" to ". |- |'''English''' | {{blazon wanted}} |} ===Origin/meaning===") |
||
Line 12: | Line 12: | ||
|- | |- | ||
|'''Catalan''' | |'''Catalan''' | ||
| Escut quadrilong de punta redona. En el primer quarter, en camp de gules, una torre d’or de planta redona, coberta amb una cúpula del mateix metall, maçonada i aclarida de sable, acostada de dues branques de llorer, creuades de sinople, la sinistra fruitada. En el segon quarter, en camp d’or, quatre pals de gules, amb bordura d’argent, carregada amb vuit escudetes d’or amb una faixa d’atzur. Al timbre, corona reial oberta. | | Escut quadrilong de punta redona. En el primer quarter, en camp de gules, una torre d’or de planta redona, coberta amb una cúpula del mateix metall, maçonada i aclarida de sable, acostada de dues branques de llorer, creuades de sinople, la sinistra fruitada. En el segon quarter, en camp d’or, quatre pals de gules, amb bordura d’argent, carregada amb vuit escudetes d’or amb una faixa d’atzur. Al timbre, corona reial oberta. | ||
|- | |||
|'''English''' | |||
| {{blazon wanted}} | |||
|} | |||
===Origin/meaning=== | ===Origin/meaning=== |