Amerongen: Difference between revisions
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - "====Oorsprong/verklaring====" to "===Oorsprong/verklaring===") |
Knorrepoes (talk | contribs) |
||
Line 29: | Line 29: | ||
|align="center"|[[File:amerongenh.hag.jpg|center|Wapen van Amerongen]] <br/>Het heerlijkheidswapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | |align="center"|[[File:amerongenh.hag.jpg|center|Wapen van Amerongen]] <br/>Het heerlijkheidswapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[File:amerongenz1.jpg|center]] <br/>Het wapen op een zegel van rond 1900 | |align="center"|[[File:amerongenz1.jpg|center|Wapen van Amerongen]] <br/>Het wapen op een zegel van rond 1900 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:Amerongenb.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Briefhoofd, +/- 1985 | |||
|align="center"|[[File:Amerongenp.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel 1985 | |||
|} | |} | ||
Revision as of 09:43, 1 July 2017
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse heraldiek |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
AMERONGEN
Provincie : Utrecht
Opheffing : 2007 Utrechtse Heuvelrug
Toevoegingen : -
I : 11 september 1816
" Van zilver met eene bande ter regterzijde verzeld van 3 lelien malordonné en ter linker van 3 lelien staande 2 en 1, alles van keel."
NB : Niet beschreven is een gouden kroon van 3 bladeren en 2 parels.
Oorsprong/verklaring
Het wapen is, met omgekeerde kleuren, gelijk aan dat van de familie Borre van Amerongen (13/14e eeuw) en aan het hoge heerlijkheidswapen, dat door de Hoge Raad van Adel op 10 november 1819 bevestigd, zie onder.
het wapen op het oude stadhuis |
Het wapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Het heerlijkheidswapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het heerlijkheidswapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Het wapen op een zegel van rond 1900 | |
Briefhoofd, +/- 1985 |
Poststempel 1985 |
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : Den Uyl, 1957