Wûnseradiel: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - "Het wapen in het Wapen- en Vlaggenboek van Gerrit Hesman uit 1708" to "Het wapen in het Wapen- en Vlaggenboek van Gerrit Hesman uit 1708") Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Knorrepoes (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 23: | Line 23: | ||
|align="center"|[[File:wonseradeel.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | |align="center"|[[File:wonseradeel.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | ||
|align="center"|[[File:wonseradeel.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | |align="center"|[[File:wonseradeel.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:{{PAGENAME}}p.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel 1987 | |||
|} | |} | ||
Revision as of 12:38, 25 April 2022
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse heraldiek |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
WÛNSERADIEL (WONSERADEEL)
Provincie : Frieslân (Friesland)
Opheffing : 2011 Súdwest Fryslân
Toevoegingen : -
I : 25 maart 1818
"Van lazuur beladen met een hert in natuurlijke kleur op een groene grond. Het schild gedekt met een kroon van goud."
NB : de kroon heeft 3 bladeren en 2 parels.
Oorsprong/verklaring
Volgens een legende zou het wapen een opgejaagd hert voorstellen dat in Wons werd gevangen.
Het wapen in het Wapen- en Vlaggenboek van Gerrit Hesman uit 1708 |
Het wapen in de Schotanus-Halma atlas (druk uit 1718) |
Het wapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Poststempel 1987 |
Van vrijwel alle dorpen in de gemeente zijn dorpswapens beschreven.
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : Sierksma, 1962