Piershil: Difference between revisions
Knorrepoes (talk | contribs) No edit summary |
Knorrepoes (talk | contribs) |
||
Line 21: | Line 21: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[File:piershil.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | |align="center"|[[File:piershil.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | ||
|align="center"|[[File:piershil.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | |align="center"|[[File:piershil.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:Nieuw Beijerlandp.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel [[Nieuw-Beijerland]] en Piershil | |||
|align="center"|[[File:Nieuw Beijerlande.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>De wapens van [[Nieuw-Beijerland]] en Piershil<br> op een envelop | |||
|} | |} | ||
Revision as of 04:54, 27 April 2022
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse heraldiek |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
PIERSHIL
Provincie : Zuid Holland
Opheffing : 1984 Korendijk (2019 Hoeksche Waard)
Toevoegingen : 1817 Korendijk (ged)
I : 24 december 1817
"Van zilver, beladen met 3 golvende fasces van sijnople."
Oorsprong/verklaring
Tot 1721 was het wapen van de heerlijkheid Piershil een boom van sabel op een veld van goud. Dit wapen werd ook door de bezitters van de heerlijkheid als hartschild op hun wapen gevoerd. Beelaerts van Blokland noemt ook dit wapen als heerlijkheidswapen.
In 1721 werd het wapen echter vervangen door het huidige wapen, in eerste instantie gevoerd door het polderbestuur van Oud- en Nieuw Piershil (zie onder), later door de gemeente.
De bodebus van de polders Oud- en Nieuw-Piershil, rond 1767 | |
Het wapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Poststempel Nieuw-Beijerland en Piershil |
De wapens van Nieuw-Beijerland en Piershil op een envelop |
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : Beelaerts van Blokland, 17??; Van Ollefen en Bakker, 1793