Amersfoort: Difference between revisions
Knorrepoes (talk | contribs) No edit summary |
Knorrepoes (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 29: | Line 29: | ||
|align="center"|[[File:amersfoort.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}} / Arms of {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | |align="center"|[[File:amersfoort.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}} / Arms of {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[File:{{PAGENAME}} | |align="center"|[[File:{{PAGENAME}}p1.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel 1978 | ||
|align="center"|[[File:{{PAGENAME}}p.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel 1985 | |align="center"|[[File:{{PAGENAME}}p.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel 1985 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:{{PAGENAME}}b.jpg|center|350 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Briefhoofd, +/- 1975-1985 | |||
|align="center"|[[File:1933.wi2.jpg|center|300 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen op een [[Willem II]] bandje | |||
|- | |- | ||
|align="center"|[[File:amersfoort3.jpg|center|300 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen op de Koppelpoort. (c) Jan Verstelle | |align="center"|[[File:amersfoort3.jpg|center|300 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen op de Koppelpoort. (c) Jan Verstelle | ||
Line 37: | Line 40: | ||
|align="center"|[[File:amersfoort.tile.jpg|center|300 px|Arms (crest) of {{PAGENAME}}]] <br/> Het wapen op [[:Category:Heraldic_tiles|heraldische tegels ]] | |align="center"|[[File:amersfoort.tile.jpg|center|300 px|Arms (crest) of {{PAGENAME}}]] <br/> Het wapen op [[:Category:Heraldic_tiles|heraldische tegels ]] | ||
|align="center"|[[File:amersfoort1.tile.jpg|center|300 px|Arms (crest) of {{PAGENAME}}]] <br/> | |align="center"|[[File:amersfoort1.tile.jpg|center|300 px|Arms (crest) of {{PAGENAME}}]] <br/> | ||
|} | |} | ||
Revision as of 06:25, 12 April 2022
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse heraldiek |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
AMERSFOORT
Provincie : Utrecht
Opheffing : -
Toevoegingen : 1974 Hoogland (ged, 1857 Duist)
I : 11 september 1816
" Van zilver met een kruis van keel; het wapen gedekt met eene kroon met 5 fleurons, alles van goud en van weerskanten vastgehouden door een klimmende leeuw in zijne natuurlijke kleur."
Oorsprong/verklaring
De oudste afbeelding van dit wapen dateert van 16 december 1233 op een zegel, waarop St.Joris een jonkvrouw verlossend door de draak te verslaan, te zien is, met op de achtergrond een burcht met daarop banieren met een kruis. Het kruis staat ook bekend als een St.Joriskruis. St.Joris is de beschermheilige van de stad.
Latere zegels vertonen vergelijkbare afbeeldingen. Een zegel met afdruk uit 1419 vertoont een kasteel met 3 gedekte poorten, door een getinneerde ringmuur verbonden; boven de middelste poort St.Joris met de draak; op het schild van de ridder een kruis. In de nis aan de linkertoren een gekroonde maagd, op de torens banieren waarop het kruis. Een volgend zegel uit 1422 vertoont alleen een ridder met gestrekte lans; op het schild een kruis. Het kruis is sindsdien bekend als wapen van de stad.
Het oudste zegel van Amersfoort |
Het 17e eeuwse zegel van de stad |
Het wapen in een 16e eeuws manuscript |
Het wapen op een Utrechtse munt uit 1584 met Rhenen, Wijk bij Duurstede en Montfoort |
Het wapen in het Wapen- en Vlaggenboek van Gerrit Hesman uit 1708 | |
Het wapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Poststempel 1978 |
Poststempel 1985 |
Briefhoofd, +/- 1975-1985 |
Het wapen op een Willem II bandje |
Het wapen op de Koppelpoort. (c) Jan Verstelle |
Het wapen op het stadhuis. (c) Jan Verstelle |
Het wapen op heraldische tegels |
|
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : Den Uyl, 1957; Van den Bergh, 1878